Actualitate
Un cetățean german a fost arestat după ce a fost prins că s-a vaccinat Covid de 87 de ori
Potrivit Deutsche Welle, care citează ziarul Freie Presse, acest caz are loc în condițiile în care Germania se luptă cu un val de infecții cu COVID-19 și încearcă să își crească rata de vaccinare a populației.
Conform informațiilor obținute de ziarul Frei Presse, bărbatul în vârstă de 61 de ani a fost în mai multe centre de vaccinare din statele est-germane Saxonia și Saxonia-Anhalt.