Actualitate
Timişoara şi Buziaş, oraşele promovate de APDT ca destinaţii turistice ale anului 2022
Asociaţia pentru Promovarea şi Dezvoltarea Turismului (APDT) în judeţul Timiş a nominalizat oraşele Timişoara şi Buziaş ca destinaţii ale anului 2022, la categoriile City Break, respectiv Localităţi Turistice, în cadrul campaniei naţionale de promovare „Destinaţia Anului 2022 în România”, susţinută de Alianţa pentru Turism România şi Ministerul Antreprenoriatului şi Turismului.
Campania cuprinde trei etape, respectiv nominalizări pentru finala regională (24 februarie – 10 aprilie), desemnarea Destinaţiei Anului 2022 pentru faza regională (10 aprilie – 30 aprilie) şi desemnarea Destinaţiei Anului 2022, faza naţională (1 mai – 30 iunie), anunţă un comunicat al APDT Timiş.