Actualitate
Politist de 21 de ani ,mort in postul de politie!
Tragedie joi seara la Postul de Poliţie Ghizela, din judeţul Timiş, unde un tânăr poliţist de doar 21 de ani a murit după ce i s-a făcut rău. Nici manevrele de resuscitare ale colegului de patrulă şi nici cadrele medicale sosite la faţa locului nu au putut să-l salveze.
Colegul de patrulă i-a aplicat manevre de resuscitare până la sosirea cadrelor medicale care au preluat procedeul, după o oră fiind declarat decesul. Din primele verificări s-a stabilit că acesta nu era cunoscut cu afecțiuni medicale. Polițistul era încadrat din decembrie 2023, absolvent al Școlii de Agenți de Poliție „Vasile Lascăr” din Câmpina”, a transmis IPJ Timiş.