Stiri

Ce noutăți aduce accidentul grav de la Cârniceni, unde drumul e blocat?

Publicat

în

Accident rutier grav la Cârniceni, județul Iași


Incident: Un accident rutier serios a avut loc în Cârniceni, judetul Iași, în urma căruia două persoane au fost transportate la spital.

Implicarea vehiculului: Coliziunea a implicat două autoturisme și o dubă, rezultând răniți printre cei 12 pasageri prezenți în vehicule.

Victime: O femeie în vârstă de 60 de ani și un bărbat de 65 de ani au suferit leziuni în urma impactului și au fost duși la Spitalul „Sf. Spiridon” din Iași pentru îngrijiri medicale.

Blocajul de trafic: Drumul a fost închis timp de câteva minute, pentru a permite echipajelor de salvare să intervină.

Investigații: Autoritățile au demarat o anchetă, iar un dosar penal va fi deschis pentru a stabili condițiile în care a avut loc accidentul, sub acuzația de vătămare corporală din culpă.

Întrebări pentru cititori

Ce măsuri considerați că ar trebui luate pentru a preveni astfel de accidente în viitor? Ați fost martor la un accident similar?

Vă încurajăm să lăsați un comentariu și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale pentru a informa și pe alții.

#Accident #grav #Cârniceni #Drumul #fost #blocat

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version