Stiri
Cum a reușit o şoferiţă să se salveze când maşina i-a luat foc pe A1?
Incendiu pe Autostrada A1: Şoferiţă salvată în ultimul moment
Pe autostrada A1, între Timişoara şi Lugoj, s-au petrecut clipe de groază când o şoferiţă a fost nevoită să-şi abandoneze maşina din cauza unui incendiu izbucnit în mers. Tânăra a avut inspiraţia de a tras pe dreapta înainte ca flăcările să cuprindă complet autoturismul.
Detalii despre incident
Incidentul a avut loc în apropierea localităţii Iosifălău, unde, la scurt timp după izbucnirea focului la autoturism, celelalte vehicule au fost implicate într-un accident în lanţ cu alte cinci maşini. Traficul a fost redirecţionat pe banda de urgenţă timp de mai multe ore.
Intervenţia pompierilor
Reprezentanţii ISU Timiş au intervenit vineri seară pentru a stinge incendiul, însă la sosirea echipajelor, şoferiţa nu se mai afla la faţa locului. Potrivit informaţiilor, alţi participanţi la trafic au alertat autorităţile după observarea incendiului.
Accident în lanţ provocat de incendiu
La aproximativ un kilometru distanţă de incendiul iniţial, cinci maşini s-au tamponat, blocând circulaţia pe A1. Direcţia Regională de Drumuri şi Poduri din Timişoara a anunţat că se circulă pe banda de urgenţă până la lăsarea întunericului, estimativ până în jurul orei 23.
Concluzii
Evenimentul tragic a fost o reamintire a importanţei siguranţei rutiere și a necesității de a fi mereu atent la cei din jurul nostru. În astfel de momente, reacţia rapidă poate face diferenţa dintre viaţă şi moarte.
Te-ai aflat vreodată într-o situaţie similară pe drumurile publice? Cum ai reacţiona într-un astfel de incident? Împărtăşeşte-ţi gândurile în comentarii!
Distribuie acest articol pe reţelele sociale pentru a informa şi pe alţii despre importanţa siguranţei în trafic!
#şoferiţă #salvat #în #ultima #clipă #după #maşina #luat #foc #în #mers #autostrada #Alături #accident #în #lanţ
📁 + 0.75429430 BTC.NEXT - https://graph.org/GET-BITCOIN-TRANSFER-02-23-2?hs=26882df5232c875eeef426dc970e1706& 📁
9 martie 2025 at 1:18
6x03ve