Actualitate

Chiulangiii suveraniști, ce bani își notează în condica din Reșița? – Stiri Resita

Publicat

în

Reacția Deputatului Marius Isac la Greva Parlamentară a AUR


Contextul Grevei Parlamentare

Pe 26 martie 2025, deputatul social-democrat Marius Isac a reacționat cu fermitate la ceea ce el denumește „greva parlamentară a AUR”. Acesta a subliniat faptul că această acțiune a avut consecințe semnificative asupra activității legislative, subliniind impactul negativ asupra programului parlamentar.

Declarațiile lui Marius Isac

„Din cauza așa-zisei *greve parlamentare a AUR*, nu s-au putut susține declarațiile politice pregătite de deputații și senatorii formațiunilor politice. Doamna Gianina Șerban de la AUR, vicepreședintă a Camerei Deputaților, nu s-a prezentat la muncă, conform algoritmului parlamentar stabilit la începutul actualei legislaturi”, a declarat Isac.

Consecințele Grevei Parlamentare

  • Întârzieri în activitatea legislativă.
  • Imposibilitatea susținerii declarațiilor politice de către membrii Parlamentului.
  • Creează un precedent periculos pentru colaborarea dintre partide.

Întrebări pentru cititori

Ce părere aveți despre greva parlamentară a AUR? Credeți că aceste acțiuni sunt justificate în contextul actual al politicii românești? Vă invităm să lăsați un comentariu și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Chiulangiii #suveranisti #semneaza #condica #pentru #bani #Resita
2025-03-27 01:04:00

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version