Sport

Ce a spus Gigi Nețoiu despre plecarea sa de la FC Voluntari: „Nu plătește nimeni șmecheria!”?

Publicat

în

Gigi Nețoiu clarifică zvonurile despre retragerea de la FC Voluntari


În urma speculațiilor apărute în mass-media privind retragerea sa de la FC Voluntari, Gigi Nețoiu a dorit să lămurrească situația, subliniind că nu are intenția de a pleca din cadrul clubului.

Răspunsul lui Gigi Nețoiu

„Cum să plec? Am stat o oră și jumătate în trafic. Tot orașul paralizat, n-am mai prins așa ceva în București. Aceste zvonuri sunt fabricate, niște injecții fictive. Când pui calul la treabă, e nărăvaș la început. Mai dai două bice până își ia drumul”, a declarat Nețoiu.

Angajamentul față de FC Voluntari

Nețoiu a afirmat că este dedicat proiectului echipei din Liga 2: „Eu când plec la drum, merg până la capăt! Nu sunt ăla care când dă de greu se schimbă. Ei să țină pasul cu mine!”

Respect față de antrenor

În ceea ce privește deciziile tehnice, Nețoiu a subliniat că nu intervine în strategia antrenorului Mihai Iosif: „20 de ani cât am fost în fotbal nu m-am băgat peste niciun antrenor. E cea mai mare prostie.”

Obiectivele echipei

FC Voluntari se află în prezent pe locul 4 în clasamentul Ligii 2, cu 35 de puncte, având ca obiectiv asigurarea unei poziții pentru barajul de promovare în SuperLiga.

Întrebări pentru cititori

Ce părere aveți despre declarațiile lui Gigi Nețoiu? Credeți că FC Voluntari va reuși să se califice la barajul de promovare? Vă invităm să lăsați comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Gigi #Nețoiu #rupe #tăcerea #despre #plecarea #Voluntari #plătește #nimeni #șmecheria
2025-04-16 13:56:00

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version