Stiri

Ce s-a întâmplat într-o intersecție din Timișoara cu un motociclist și o mașină?

Publicat

în

Accident rutier grav în Timișoara


Detalii despre accident

Un șofer în vârstă de 32 de ani a provocat un accident în urma trecerii pe lumina roșie a semaforului, colizionând un motociclist de 37 de ani care circula regulamentar.

Locația accidentului

Incidentul s-a petrecut recent, într-o intersecție din Timișoara, atrăgând atenția autorităților.

Starea motociclistului

Din păcate, motociclistul a suferit răni și a fost transportat, în regim de urgență, de un echipaj medical la spital pentru îngrijiri de specialitate.

Investigații în curs

Poliția a demarat o anchetă, deschizând un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă. Iată ce a declarat IPJ Timiș:

„Bărbatul de 32 de ani conducea un autoturism pe strada Mareșal Constantin Prezan, având direcția dinspre strada Versului spre Bulevardul Liviu Rebreanu. În intersecție, a pătruns pe siguranța roșie a semaforului, intrând astfel în coliziune cu un motociclist de 37 de ani, care circula pe Calea Martirilor 1989, având semaforul pe verde. După impact, motociclistul a fost rănit și transportat la spital.”

Întrebări pentru cititori

Ce părere aveți despre respectarea semaforului și despre siguranța rutieră? Ați fost vreodată martor la un accident similar? Vă invităm să ne lăsați comentarii și să distribuiți articolul pe rețelele sociale!

#Accident #grav #întro #intersecție #din #Timișoara #motociclist #fost #izbit #în #plin #mașina #unui #șofer #care #trecut #culoarea #roșie #semaforului

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version