stiriacum.ro

Suntem sociabili

Stiri

Ce s-a întâmplat în Timiș? Accident cu 7 răniți și doi copii internați! VIDEO

Publicat

în

Ce s-a întâmplat în Timiș? Accident cu 7 răniți și doi copii internați! VIDEO

Accident Rutier în Timiș: 7 Răniți, Doi Copii Transportați la Spital


Data: 12 Septembrie 2025

Accident cu 7 răniți în Timiș. Doi copii au ajuns la spital.

Detalii Accident

Pe seară, în localitatea Remetea Mare, două automobile în care se aflau șapte persoane, dintre care doi copii, au fost implicate într-un accident rutier. Din păcate, în urma impactului, cei doi copii și un adult au suferit răni și au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Intervenția Pompierilor și a Ambulanțelor

Pompierii de la Detașamentul 1 Timișoara au intervenit prompt pentru a asigura măsurile de siguranță și prim ajutor. La fața locului au fost trimise două ambulanțe SAJ.

Circumstanțele Accidentului

Accidentul a avut loc în direcția Timișoara, când un șofer în vârstă de 42 de ani a intrat în coliziune cu un alt automobil condus de o tânără de 27 de ani care circula regulamentar pe DN 6. În urma impactului, au fost înregistrate trei victime: conducătoarea auto de 27 de ani, un pasager de 17 ani și un minor de 4 ani, pasager în vehiculul condus de bărbatul de 42 de ani.

Investigațiile Continuă

Poliția a deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, iar testele de alcoolemie efectuate șoferilor au arătat că nu consumaseră alcool.

Ce credeți că ar trebui făcut pentru a preveni astfel de accidente în viitor? Ați asistat vreodată la un accident rutier? Vă invităm să lăsați un comentariu și să distribuiți articolul pe rețelele sociale!

#Accident #răniți #în #Timiș #Doi #copii #ajuns #spital #VIDEO

Continuă să citești
Scrie o opinie

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Stiri

Ce s-a întâmplat când un polițist de la Brigada Rutieră a fost lovit în trafic?

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat când un polițist de la Brigada Rutieră a fost lovit în trafic?

Accident rutier grav în zona Rond George Coșbuc


Un accident de circulație a avut loc vineri seara, în jurul orei 18.15, în zona Rond George Coșbuc, implicând un agent de poliție și un șofer.

Detalii despre accident

Conform primelor informații, un șofer în vârstă de 37 de ani a acroșat un agent de poliție în timp ce vira la stânga de pe Bdul Libertății către Bdul Regina Maria.

Agentul de poliție, în vârstă de 24 de ani, era echipat regulamentar, purtând elemente reflectorizante pe uniformă, conform celor de la Brigada Rutieră.

Consecințele accidentului

În urma incidentului, polițistul a suferit răni și a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.

Șoferul implicat a fost testat cu aparatul Alcooltest, rezultatul fiind „zero”.

Cercetări în desfășurare

Polițiștii din cadrul Brigăzii Rutiere efectuează cercetări pentru a determina cu exactitate cauzele și circumstanțele producerii acestui accident.

Întrebări pentru cititori

Ce măsuri credeți că ar trebui să fie implementate pentru a preveni accidentele rutiere în zonele de siguranță? Credeți că echipamentele reflectorizante sunt suficiente pentru a proteja agenții de poliție?

Vă invităm să ne împărtășiți părerile în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Polițist #Brigada #Rutieră #lovit #mașina #în #timp #dirija #traficul #în #Capitală

Continuă să citești

Stiri

Ce înseamnă înțelepciunea duhovnicească în județul Hunedoara?

Publicat

în

De către

Ce evenimente speciale ne așteaptă de Ziua Iei la Hunedoara?

Comentarii Relevante din Comunitate

  • Genial! Matematician? Valoare! Cuvinte merită explore

  • Bună ziua! Ar fi frumos să se facă o gastroscopie în contextul actual.

  • Vă aștept aici pentru a discuta despre situația actuală.

  • Vă rugăm să citiți articolul pentru mai multe detalii.

  • De ce a fost omis Municipiul Deva? Este important să ne exprimerim opiniile.

  • Școala în siguranță este necesară în aceste vremuri dificile.

  • Îngrijirea animalelor rămâne o prioritate, ce poate mânca un sărman cățel?

  • Există platforme de informare și aici pe Aleea Streiului.

  • O descriere minunată a vizitei regale! Detalii interesante.

  • Ce se întâmplă la adăposturile din Municipiul Orăștie?

Întrebări pentru cititori:

  1. Care este opinia dumneavoastră despre importanța comentariilor cititorilor în formarea unei comunități informate?
  2. Ce subiecte ați dori să fie discutate în comentarii în viitor?

Vă invităm să răspundeți în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#ÎNȚELEPCIUNE #DUHOVNICEASCĂ #Stiri #din #judetul #Hunedoara
2025-11-14 13:26:00

Continuă să citești

Stiri

Ce s-a întâmplat în Cluj când un pieton a fost ucis pe trecerea de pietoni?

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat în Cluj când un pieton a fost ucis pe trecerea de pietoni?

Accident mortal pe DN1 în Mărtinești

14 noiembrie 2025

Un accident grav a avut loc în seara aceasta în localitatea Cluj, soldat cu moartea unui pieton care traversa regulamentar strada pe trecerea de pietoni.

Incidentul a avut loc în jurul orei 18:00 pe DN1, în Mărtinești. Primele investigații arată că un șofer de 53 de ani din județul Sibiu, aflat la volanul unui vehicul care se deplasa dinspre Turda spre Cluj-Napoca, a lovit un bărbat de 52 de ani, care traversa pe o trecere de pietoni semnalizată. Din păcate, victima, originară din Tureni, a fost declarată decedată la scurt timp după accident.

Autoritățile au confirmat că șoferul a fost testat cu un aparat etilotest, rezultatul fiind negativ. Traficul în zonă a fost afectat timp de aproape două ore, circulația desfășurându-se alternativ. Echipajele de salvare au ajuns imediat la fața locului, dar bărbatul era în stop cardio-respirator; în ciuda eforturilor depuse de paramedici, acesta a fost declarat decedat.

Accident Mărtinești

Ce trebuie să reținem?

  • Accidentele rutiere pot avea consecințe tragice.
  • Respectarea regulilor de circulație este esențială pentru siguranța pietonilor.
  • Întotdeauna verificați starea căilor rutiere înainte de a traversa.

Întrebări pentru cititori:

Credeți că autoritățile fac suficiente acțiuni pentru a asigura siguranța pietonilor? Ați fost vreodată martor la un accident rutier similar?

Vă invităm să ne împărtășiți părerea voastră în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale.

#Accident #mortal #în #această #seară #în #Cluj #pieton #decedat #traversând #strada #regulamentar

Continuă să citești

Te-ar putea interesa și