Social

De ce se va întrerupe furnizarea apei în Timișoara și Jimbolia? Află mai multe!

Publicat

în

Anunț important de la Aquatim: Lucrări de conectare a rețelelor de apă



Aquatim anunță că, miercuri, 17 septembrie, între orele 9-16, se vor desfășura lucrări de conectare a conductelor la intersecția străzilor Nicolae Andreescu și Lămâiței.

Aceste lucrări fac parte din proiectul „CL 13 – Execuție rețele de apă și canalizare Timișoara Sud – Lot 1”. În perioada desfășurării lor, furnizarea apei va fi oprită pe străzile Lămâiței, Eugen Cuteanu, Intrarea Iulia Simu și Intrarea Virgil Simionescu.

De asemenea, joi, 18 septembrie, între orele 9-12, în localitatea Jimbolia se va întrerupe furnizarea apei pentru a conecta rețeaua nouă la cea existentă.

„La reluarea alimentării cu apă în regim normal, este posibil ca la robinete să curgă apă tulbure. Recomandăm clienților să evite utilizarea apei în scopuri menajere până la limpezirea completă. De asemenea, consumatorii sunt sfătuiți să își asigure cantități de apă pentru perioada în care aceasta va fi oprită”, transmite Aquatim.

Informații utile pentru consumatori

  • Data lucrărilor: 17 și 18 septembrie.
  • Orele de întrerupere a furnizării apei: 9-16 (17 septembrie) și 9-12 (18 septembrie).
  • Străzile afectate: Lămâiței, Eugen Cuteanu, Intrarea Iulia Simu, Intrarea Virgil Simionescu.

Rămâneți la curent cu informațiile despre aceste lucrări și pregătiți-vă corespunzător pentru perioada în care sursa de apă va fi întreruptă.

Întrebări pentru cititori

Ce măsuri considerați că ar trebui luate pentru a minimiza impactul acestor lucrări asupra zilnicii cetățenilor? Ați întâmpinat alte probleme cu furnizarea apei în trecut? Vă invităm să lăsați comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Lucrări #Aquatim #întrerupe #furnizarea #apei #câteva #străzi #din #Timișoara #și #în #Jimbolia
2025-09-16 21:43:00

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version