Social

De ce se va întrerupe livrarea apei în Lugojul German și Jimbolia în weekend?

Publicat

în


Întreruperi programate ale furnizării apei în Lugoj și Jimbolia

Aquatim a anunțat că, vineri, 14 noiembrie, între orele 9-16, va întrerupe furnizarea apei în Lugojul German. Această măsură se aplică pentru desfășurarea unor lucrări esențiale în zona Jabărului.

În aceeași zi, vineri, 14 noiembrie, între orele 10-14, va avea loc o întrerupere a furnizării apei și în Jimbolia. Motivul este necesitatea realizării unor intervenții la Stația de Tratare din localitate.

Ce trebuie să știm?

  • Furnizarea apei se va opri în Lugoj între orele 9-16.
  • În Jimbolia, întreruperea este programată între orele 10-14.
  • Se recomandă stocarea unor cantități de apă suficiente pentru necesitățile zilnice.
  • Este posibil ca, la reluarea alimentării cu apă, aceasta să fie tulbure pentru o scurtă perioadă. Se sugerează evitarea utilizării apei în scopuri menajere până la limpezire.

Informare suplimentară

Aquatim a subliniat importanța respectării acestor indicații pentru a preveni eventuale neplăceri și pentru a asigura o experiență plăcută utilizatorilor. Mentenanța periodică este vitală pentru a menține un serviciu de calitate.

Întrebări pentru cititori

V-ați confruntat vreodată cu probleme legate de furnizarea apei în zona dumneavoastră? Ce soluții ați găsit pentru a face față situațiilor de lipsă a apei? Vă încurajăm să lăsați comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Lucrări #Aquatim #întrerupe #furnizarea #apă #în #Lugojul #German #și #Jimbolia #final #săptămână
2025-11-13 18:06:00

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Te-ar putea interesa și

Exit mobile version