Accident de circulație pe Drumul Botizului din Satu Mare
Un accident rutier a avut loc pe Drumul Botizului, dimineața, provocând daune materiale. O mașină a fost proiectată într-un totem de benzinărie, incidentul fiind cauzat de neacordarea de prioritate.
Detalii despre accident
Evenimentul a survenit în jurul orei 10:00, când un bărbat în vârstă de aproximativ 75 de ani, aflat la volanul unui Volkswagen, a încercat să între într-o stație de combustibil. Acesta nu a acordat prioritate unei alte mașini, condusă de un șofer de circa 40 de ani.
Coliziunea a dus la proiectarea vehiculului Skoda într-un totem al benzinăriei, fără a provoca avarii acestuia.
Intervenția autorităților
Chiar dacă nu s-au înregistrat victime, la fața locului au sosit polițiști și reprezentanți ai Poliției Locale.
Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ, ceea ce exclude consumul de alcool în momentul accidentului.
Circulația în zonă
După incident, traficul s-a desfășurat pe un singur sens până la îndepărtarea unuia dintre vehicule de pe carosabil.
Întrebări pentru cititori
Ce măsuri credeți că ar putea fi implementate pentru a preveni accidentele rutiere pe Drumul Botizului? Ați fost vreodată martor la un accident similar? Vă invităm să ne împărtășiți experiențele voastre în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!