stiriacum.ro

Suntem sociabili

Stiri

Ce s-a întâmplat într-un accident cu trei maşini, soldat cu un mort şi un rănit?

Publicat

în

Accident rutier pe DN 39 în Constanța: un mort și un rănit

Un accident tragic a avut loc luni dimineață pe DN 39, în județul Constanța, în apropierea stațiunii Costinești, soldându-se cu un deces și o persoană rănită.

Detalii despre accident

Un bărbat de 32 de ani a decedat în urma unei coliziuni între trei mașini. Victima a fost găsită în stop cardio-respirator, iar manevrele de resuscitare efectuate de către medici nu au avut succes.

Circumstanțele evenimentului

Accidentul s-a produs în jurul orei 6:30, când poliția a fost alertată prin apel 112. O femeie de 33 de ani, aflată la volanul unei mașini pe prima bandă, nu s-a asigurat corespunzător la schimbarea direcției, intrând pe a doua bandă, unde a lovit un alt autoturism. Acesta din urmă a fost proiectat pe contrasens, colizându-se cu mașina condusă de bărbatul de 32 de ani.

Consecințe

În urma impactului, bărbatul a decedat, iar femeia a fost transportată de urgență la spital. Polițiștii au deschis un dosar penal pentru a investiga cauzele accidentului.

Implicarea autorităților

Cercetările sunt în desfășurare pentru a clarifica circumstanțele în care s-a produs acest eveniment tragic.

Întrebări pentru cititori

  • Ce măsuri considerați că ar trebui luate pentru a spori siguranța rutieră pe DN 39?
  • Ați fost martor la un accident similar? Cum a fost experiența dumneavoastră?

Invităm cititorii să răspundă în comentarii și să distribuie acest articol pe rețelele sociale pentru a informa cât mai multă lume despre siguranța în trafic.

#mort #şi #rănit #întrun #accident #trei #maşini

Continuă să citești
Scrie o opinie

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Stiri

Ce s-a întâmplat în tragedia de pe DN1, unde un bărbat a murit și alții au fost răniți?

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat în tragedia de pe DN1, unde un bărbat a murit și alții au fost răniți?

Accident Fatal pe DN1: Un Bărbat și-a Pierdut Viața

Un incident grav a avut loc duminică pe DN1, în direcția Feleacu, la ieșirea din Cluj-Napoca. O coliziune între două mașini a dus la decesul unui bărbat.

Bărbatul decedat avea 44 de ani și provenea din județul Alba. Accidentul a implicat un autovehicul înmatriculat în aceeași regiune.

În urma impactului, VIDEO: Momentul coliziunii care a dus la tragedie.

Detalii Accident

UPDATE: Conform autorităților, accidentul a avut loc în jurul orei 10:55 pe DN1 E60, la kilometrul 470+200, pe direcția Cluj-Napoca.

O mașină condusă de un bărbat în vârstă de 45 de ani din Alba a pierdut controlul și a intrat în coliziune cu un alt vehicul condus de o femeie de 38 de ani din Dolj.

Din păcate, bărbatul pasager în autoturismul condus de șoferul din Alba a decedat la fața locului.

Persoane Rănite

Atât șoferul din Alba, cât și femeia de 38 de ani și un copil de 7 ani aflat în mașina acesteia au fost transportați la spital pentru tratamente medicale.

Testările cu etilotestul au arătat rezultate negative pentru ambii șoferi, ceea ce indică absența consumului de alcool.

Impactul asupra Traficului

Accidentul a blocat temporar circulația pe DN1, iar poliția a deviat traficul pe rute alternative. Autoritățile estimează că circulația va fi reluată după ora 12:00.

Avertizări pentru Șoferi

Poliția rutieră reamintește că este esențial să:

  • Adaptati viteza la condițiile de drum;
  • Păstrați o distanță de siguranță;
  • Evitați depășirile riscante;
  • Conduceți preventiv;
  • Respectați limitele legale de viteză;
  • Fiți atenți la oboseală;
  • Purtați centura de siguranță;

Responsabilitatea fiecărui șofer este crucială în prevenirea accidentelor rutiere.

Întrebări pentru Cititori

Ce măsuri credeți că ar putea reduce accidentele rutiere în zonele cu risc ridicat? Ați fost martor la un accident similar și cum ați reacționat? Vă invităm să ne împărtășiți gândurile voastre în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale.

#VIDEO #bărbat #din #Alba #murit #întrun #accident #grav #DN1 #ieșire #din #Cluj #Alte #persoane #rănite #inclusiv #copil

Continuă să citești

Stiri

Ce noutăți aduce județul Hunedoara despre aproapele nostru?

Publicat

în

De către

Ce evenimente speciale ne așteaptă de Ziua Iei la Hunedoara?

Împărtășiri și opinii din comunitate


Comentarii și reacții

  • Genial! Matematician? Valoare? Cuvinte magice…

  • Bună ziua! Ar fi frumos să se efectueze gastroscopii…

  • Un link interesant spre o informație recentă…

  • Vă rugăm să citiți articolul pentru detalii suplimentare…

  • De ce este omis Municipiul Deva? A fost un vot important…

  • Siguranța școlilor este esențială, dar sunt necesare măsuri suplimentare…

  • Ce poate mânca un cățeluș de 2,5 kg? Există opțiuni potrivite…

  • Se observă că și pe Aleea Streiului există platforme similare…

  • O descriere minunată a unei vizite regale…

  • În Municipiul Orăștie, unde se află adăposturi pentru animale…

Aceste comentarii reflectă o varietate de subiecte de interes pentru comunitate, de la sănătate și educație, până la protecția animalelor. Ce părere aveți despre importanța implicării cetățenilor în discuțiile publice? Ați avut experiențe similare care merită împărtășite? Vă încurajăm să lăsați un comentariu și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#DESPRE #APROAPELE #NOSTRU #Stiri #din #judetul #Hunedoara
2025-11-16 09:00:00

Continuă să citești

Stiri

Ce s-a întâmplat pe DN 17D la Rodna? Două persoane au fost rănite!

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat pe DN 17D la Rodna? Două persoane au fost rănite!

FOTO: Facebook – Fam. Artudean


Accident rutier pe Drumul Național 17D, în Rodna

În seara de sâmbătă, polițiștii Compartimentului Rutier Sângeorz-Băi au intervenit la un accident petrecut pe Drumul Național 17D, în localitatea Rodna.

Conform informațiilor preliminare, un tânăr de 20 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Rodna-Șanț, a pierdut controlul volanului și a intrat în coliziune cu gardurile a două imobile. Incidentul s-a încheiat cu o acroșare a unui autoturism parcat.

Accidentul a dus la rănirea conducătorului auto și a unei pasagere, amândoi fiind transportați la spital pentru îngrijiri medicale.

Conducătorul a fost testat cu un aparat etilotest, iar rezultatul a fost negativ.

Cercetările continuă în cadrul Compartimentului Rutier Sângeorz-Băi pentru a determina circumstanțele exacte ale incidentului.

### Metadescriere SEO:
Accident rutier pe DN 17D în Rodna: Un tânăr de 20 de ani a pierdut controlul autoturismului, provocând coliziuni. Detalii despre victimile accidentului și starea lor.

### Cuvinte cheie:
accident rutier, Rodna, DN 17D, poliție, cercetări accident

### Întrebări pentru cititori:
Ce măsuri credeți că ar putea fi luate pentru a preveni accidentele rutiere în acea zonă? Ați fost vreodată martor la un accident similar? Vă invităm să împărtășiți gândurile voastre în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!
#Două #persoane #rănite #întrun #accident #produs #17D #Rodna

Continuă să citești

Te-ar putea interesa și