stiriacum.ro

Suntem sociabili

Stiri

Ce s-a întâmplat pe B-dul Încoronării din Alba Iulia? Accident cu două mașini!

Publicat

în

Ce s-a întâmplat pe B-dul Încoronării din Alba Iulia? Accident cu două mașini!

Accident rutier pe B-dul Încoronării din Alba Iulia


Un accident de circulație a avut loc joi după-amiază, în jurul orei 18:40, pe Bulevardul Încoronării din Alba Iulia, în apropierea intersecției cu strada Lalelelor.

Detalii despre accident

Incidentul a implicat două autoturisme și o autoutilitară, dar din fericire nu s-au înregistrat persoane încarcerate.

Intervenția echipajelor de salvare

Potrivit informațiilor furnizate de ISU Alba, echipajele de pompieri din Alba Iulia au intervenit pentru a asigura măsurile de siguranță și a oferi primul ajutor medical. Se află în desfășurare o intervenție cu o autospecială de stingere, un echipaj de prim ajutor și o ambulanță SAJ.

Locația accidentului

Accidentul a avut loc pe Bulevardul Încoronării, la intersecția cu străzile Lalelelor și Crișan, o zonă circulată din municipiu.

Impactul și consecințele

Deși au fost implicate trei vehicule, din fericire, nu s-au raportat victime în stare gravă.

Imagini de la fața locului

Imagini recente ilustrează starea vehiculelor și intervenția echipajelor de salvare la fața locului.

Concluzie

Accidentele rutiere pot avea consecințe devastatoare, iar respectarea regulilor de circulație este esențială pentru siguranța tuturor participanților la trafic.

Întrebări pentru cititori

Ce măsuri credeți că ar putea reduce accidentele pe Bulevardul Încoronării? Ați fost martor la un accident similar? Vă invităm să ne împărtășiți experiențele voastre în comentarii și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale.

#FOTOVIDEO #ACCIDENT #Bdul #Încoronării #din #Alba #Iulia #Impact #între #două #mașini #și #autoutilitară

Continuă să citești
Scrie o opinie

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Stiri

Ce s-a întâmplat la Ocoliș? Un tânăr de 20 de ani a murit într-un accident tragic!

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat la Ocoliș? Un tânăr de 20 de ani a murit într-un accident tragic!

Accident Mortal pe DC 184G în Ocoliș: Un Tânăr a Decedat


Un tânăr de 20 de ani a decedat în urma unui grav accident rutier, soldat cu răsturnarea mașinii sale într-o vale de 2,5 metri. Incidentul a avut loc sâmbătă, pe DC 184G, în Ocoliș.

Conform informațiilor furnizate de IPJ Alba, poliția a fost alertată sâmbătă, 15 noiembrie, prin apel la 112, privind un accident rutier pe DC 184G, în localitatea Ocoliș.

La fața locului, autoritățile au descoperit că tânărul, originar din comuna Mihai Viteazu, județul Cluj, a pierdut controlul asupra vehiculului său în timp ce circula pe DC 184G, la kilometrul 6, în zona cunoscută sub numele de „Cheile Runcului”.

Mașina s-a răsturnat apoi în albia văii Ocoliș, la o diferență de nivel de 2,5 metri. Din păcate, tânărul a suferit leziuni severe, fiind declarat decedat la fața locului.

Poliția continuă investigațiile pentru a clarifica circumstanțele în care a avut loc acest tragic accident, sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.

Întrebări pentru Cititori

  • Ce măsuri credeți că ar trebui implementate pentru a preveni accidentele rutiere în zonele de curbe periculoase?
  • Care este opinia dvs. despre siguranța rutieră în România?

Așteptăm cu interes răspunsurile voastre în secțiunea de comentarii și vă încurajăm să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#FOTO #Accident #mortal #Ocoliș #tânăr #ani #murit #după #răsturnat #mașina #întro #vale

Continuă să citești

Stiri

HUNEDOARA: Care sunt cele trei localități cu apă nepotabilă din cauza bacteriilor?

Publicat

în

De către

Apa din Hunedoara declarată necorespunzătoare pentru consum


Apa nu este potabilă în trei localități din județul Hunedoara, ca urmare a depistării unor bacterii periculoase.

  • Localități afectate: Brad, Criscior, Bucuresci
  • Persoane afectate: Aproximativ 10.000

Autoritățile recomandă locuitorilor din zonă să evite consumul apei de la robinet. Analizele efectuate la stația de tratare a apei au arătat depășiri ale valorilor admise de bacterii.

Recomandări pentru populație

Pe durata acestei situații, este important ca populația să:

  • Boil 30 de minute apa înainte de a o consuma sau
  • Folosească apă îmbuteliată

Măsuri implementate

Primarul orașului Brad a anunțat că au fost stabilite trei puncte de distribuire a apei potabile, inclusiv pentru spital. În plus, directorul general al ApaProd Deva a declarat că se desfășoară lucrări de igienizare a stației de tratare de la Criscior și a bazinelor de stocare.

În prezent, s-au recoltat noi probe și rezultatele vor fi disponibile duminică.

Întrebări pentru cititori

Ce măsuri credeți că ar fi potrivite pentru a preveni astfel de probleme în viitor? Ați întâmpinat dificultăți în accesarea apei potabile în aceste zone? Vă invităm să ne lăsați comentariile voastre și să distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#HUNEDOARA #Apa #este #potbabilă #în #trei #localități #în #urma #depistării #unor #bacterii
2025-11-15 11:08:00

Continuă să citești

Stiri

Ce s-a întâmplat când o ambulanță privată cu pacienți la dializă a fost lovită în Timișoara?

Publicat

în

De către

Ce s-a întâmplat când o ambulanță privată cu pacienți la dializă a fost lovită în Timișoara?

Accident rutier grav în Remetea Mare


Un accident rutier a avut loc în localitatea Remetea Mare, situată în apropierea Timișoarei, când un autoturism a lovit o ambulanță privată care transporta doi pacienți la dializă. Cei ai fost răniți și au fost transportați de urgență la spital.

Detalii despre accident

Incidentele s-au petrecut pe DN6, la ieșirea din Remetea Mare spre Izvin.

Responsabilitatea accidentului

Un bărbat în vârstă de 58 de ani a condus autoturismul pe DN6, iar la ieșirea din localitate a intrat în coliziune cu o ambulanță privată condusă de un șofer de 64 de ani, care circula regulamentar pe sensul opus.

Impactul a fost deosebit de violent, ambulanța transportând pacienți care se aflau în drum spre tratament.

Trei persoane rănite

În urma accidentului, șoferul ambulanței, un bărbat de 58 de ani, și cei doi pacienți, o femeie de 73 de ani și un bărbat de 77 de ani, au suferit răni și au fost transportați de urgență la spital.

Intervenția autorităților

Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă împotriva șoferului considerat responsabil de accident.

La fața locului au intervenit forțe considerabile, inclusiv pompieri cu autospecială, echipaje SMURD și ambulanțe.

Traficul pe DN6 a fost blocat în ambele direcții pentru desfășurarea operațiunilor de salvare și cercetare.

Ce măsuri ar trebui să se ia pentru a reduce numărul accidentelor rutiere în România? Ați fost vreodată martor la un accident similar? Împărtășiți-vă experiențele în comentarii și distribuiți acest articol pe rețelele sociale!

#Ambulanță #privată #doi #pacienți #dializă #lovită #autoturism #Timișoara #Bilanțul #victimelor

Continuă să citești

Te-ar putea interesa și