Detalii despre accident
În după-amiaza zilei de 20 septembrie 2025, poliția a fost alertată de un accident rutier care s-a produs pe strada Lucian Blaga din Vințu de Jos.
Desfășurarea evenimentului
Un bărbat de 35 de ani a fost implicat în accident în timp ce conducea un autoturism. Acesta nu s-a asigurat corespunzător la plecarea de pe loc și a intrat în coliziune cu un motociclu condus regulamentar de un bărbat de 58 de ani, provenind din orașul Cugir.
Consecințele accidentului
În urma impactului, motociclistul a suferit leziuni corporale ușoare. Amândoi șoferii au fost subiecți la testări cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.
Investigații în curs
Cercetările continuă pentru a clarifica circumstanțele accidentului și pentru a stabili responsabilitatea în baza infracțiunii de vătămare corporală din culpă.
